fbpx
ranking zespołów weselnych

Szukasz zespołu na wesele? Ranking kapel które rozkręcą każdą imprezę | TOP 10 | Małopolska | Śląsk

Z racji na to iż mój artykuł pt „ranking dj na wesele” spotkał się z wielkim Państwa zainteresowaniem, i jest bardzo chętnie odwiedzaną stroną na moim blogu, postanowiłem uzupełnić nieco temat oprawy muzycznej przyjęć weselnych, i skreślić parę słów nt kapel które mówiąc kolokwialnie – dają czadu 😉 Zespołów świadczących tego typu usługi jest sporo, natomiast wydaje się, że wybranie właściwych wykonawców jest jeszcze trudniejszym zadaniem, jak wybranie odpowiedniego dj’a. Poniżej klika aspektów na które wydaje mi się warto zwrócić uwagę szukając kogoś kto wykonuję muzykę na żywo.

ranking zespołów weselnych

Gdzie szukać kapeli weselnej – forum, Internet, polecenie

Tęga solówka dobrze zagrana na gitarze elektrycznej, niskie tony stopy przeszywające na wskroś, akompaniament sekcji dętej z urzekającą trąbką, a może nastrojowa melodia zagrana na skrzypach podczas obiadu – każdy, kto lubi muzykę, wie o czym piszę. I ludzie o takiej wrażliwości, doceniający jakość siłę i magię dźwięków wydobywających się z instrumentów i gardeł najczęściej decydują się na wynajęcie zespołu muzycznego na swoje wesele – nie wyobrażają sobie, żeby w dniu ich święta mogło być inaczej aniżeli zagrane na żywo. A jeśli zdecydujemy już, że na naszym weselu ma być band, powstaje pierwsze zasadnicze pytanie – kogo wybrać, i gdzie szukać właściwych wykonawców…

zespól weselny this cover band
dobry zespół weselny forum

Jak w artykule o dj, i tym razem uważam że spory przegląd rynku mają min właśnie fotografowie ślubni. Obsługując w sezonie kilkadziesiąt swoich zleceń, na ok 30% z nich są zespoły weselne (dlatego też zresztą powstał pomysł na tego typu artykuł). Drugą grupą która również mogłaby podpowiedzieć to i owo są menadżerowie, właściciele sal weselnych którzy również co weekend lub częściej, podziwiają zmagania tej czy innej gwiazdy estrady 😉 Oczywiście, może się w tym momencie pojawić zarzut o stronniczość, płatny marketing etc ale proszę mi wierzyć – zawsze warto współpracować z usługodawcami którzy robią dobrze swoją pracę – jest to wartość dla wszystkich! Oczywiście, w myśl zasady albo dobrze albo wcale – nie wypada dyskredytować czyjejś pracy, ale na pewno warto, i należy doceniać pracę tych, którzy na to zasługują.

baloband zespół weselny

Kolejnym kanałem – gdy już zasięgniemy języka wśród znajomych, managerów i fotografów jest kanał youtube 😉 Jak w wypadku każdego szanującego się fotografa – strona i portfolio na niej są jego wizytówką, tak w wypadku bandów muzycznych są nagrania swoich występów. Tutaj w zasadzie sprawa jest prosta – bardzo szybko można się zorientować jaki repertuar wykonuje dany zespół, jak wygląda atelier na którym występują, czy mają jakieś ciekawe oświetlenie etc.

muzyka na żywo na weselu

Po przeglądnięciu internetów, często stosowaną ( i bardzo słuszną ) taktyką, jest umówienie się z zespołem na jego występ. Oczywiście, organizowanie występów tylko li wyłącznie dla Par zainteresowanych mogłoby nastręczać wielu problemów dlatego najlepiej jest się umówić na moment kiedy kapela jest w pracy – tj albo na weselu albo na próbie. Wtedy na własne oczy i uszy można poczuć, czy to to brzmienie i Ci ludzie o których nam chodzi…

kapela rockowa na wesele

Na co zwracać uwagę przy wyborze zespołu na swoje wesele

I tu dochodzimy do kolejnego tematu. Co prawda powiada się, że o gustach się nie dyskutuje, i jest to całkiem słuszny pogląd, niemniej…Nie byłbym sobą gdybym nie podzielił się z Państwem na moim prywatnym forum paroma uwagami ;D

W pierwszej kolejności wypadałoby odpowiedzieć sobie na pytanie – czy organizujemy przyjęcie/bankiet w kameralnym gronie i zacisznym miejscu czy jendak większe, huczniejsze wesele na powiedzmy 100-200 osób. Co to ma wspólnego z muzyką – a no trochę ma. Muzyka na mniejszym przyjęciu może być subtelniejsza, bardziej spersonalizowana pod uczestników, których się w końcu zna ponieważ jest ich niewielu. Przy dużej ilości zaproszonych gości, szukałbym wykonawców, zespołów bardziej uniwersalnych z większym spectrum granej muzyki.

sound machine kapela na wesele
zespoły weselne godne polecenia

Kolejną rzeczą, na którą wydaje mi się warto zwrócić uwagę są wokaliści. Dlaczego wg mnie jest to ważne? Czasami bywało tak, że nie było w zespole jednej osoby odpowiedzialnej za „konferansjerkę”, tylko każdy z członków zespołu grał na jakimś instrumencie. Pewnie zdarzają się tacy wykonawcy, którzy pomimo to, potrafią grać na instrumencie i prowadzić przysłowiowy rej na balu, niemniej…Ja się jeszcze nie spotkałem z takimi.

Następna rzeczą na którą zwracam szczególną uwagę (choć to trochę zboczenie zawodowe) to oświetlenie. W tej kwestii często jest tak, że kapele ze względu na swoje labilne składy nie chcą bardzo mocno inwestować w tą kwestię ponieważ przy ewentualnej zmianie składu jest bardzo ciężko policzyć wkłady finansowe poszczególnych członków zespołu, niemniej – kapele która Państwu na końcu artykułu zarekomenduję – dbają również i o ten aspekt swojej działalności.

this cover band zespół weselny

Jeszcze dwa słowa nt składu. Jeśli na próbie, podczas odsłuchów wpadnie Państwu w oko wokalista lub gitarzysta – warto zapytać podczas spotkania, jaka część zespołu jest „rdzenna” a jak może podlegać wymianie 😉 Pamiętam swoje doświadczenie z różnych koncertów – kiedyś min byłem na koncercie Guns N Roses – z oryginalnego składu było dwóch członków – wokalista właśnie i gitarzysta basowy. Dla mnie sprawa była prosta – był Axl, byli Gunsi 😉 Może jeszcze ciut brakowało charyzmatycznego gitarzysty Slasha ale umówmy się – forntmen nie dobrałby sobie gorzej grających muzyków aniżeli w oryginalnym składzie więc…Wrażenia słuchowe zostały zachowane.

exodus band na weselu

Cennik – ile kosztuje wynajęcie zespołu muzycznego na wesele

Często pojawiającym się pytaniem jest ile kosztuje wynajęcie kapeli weselnej. Cóż, tutaj sprawy wyglądają różnie. Bardzo często na cenę ma wpływ ilości członków danego zespołu oraz ewentualne warianty współpracy – np. dobranie sekcji dętej czy dodatkowa oprawa muzyczna podczas ślubu. Ceny na rynku wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

kapele weselne z rockowym pazurem

Mój prywatny ranking zespołów weselnych – Małopolska Śląsk

Poniżej zestawienie zespołów weselnych z którymi miałem przyjemność współpracować podczas realizacji swoich zleceń – jedno mogę napisać na pewno, a szczególnie jako muzyk od urodzenia – Ci Państwo z listy poniżej, jeńców nie biorą 😉 Najczęściej są to wykonawcy z południa Polski – przeważają zespoły ze Śląska oraz Małopolski. Ranking poniżej przedstawiony został stworzony na podstawie moich subiektywnych odczuć a kolejność wymienionych w nim zespołów jest przypadkowa. Mam nadzieję że rady zawarte powyżej okażą się cenne i pomogą Państwu wybrać właściwy zespół na swoje wesele. W razie chęci zasięgnięcia języka, wejścia w szczegóły czy doboru odpowiedniej kapeli – służę radą w formie korespondencji prywatnej.


  • The Crush
  • This Cover Band
  • Somgorsy
  • Twist Group
  • Easy Band
  • Vega
  • Exodus Band
  • Balaband
  • Sound Machine
  • Take Cover

kapela weselna małopolska
Oceny Klientów
Ocena Czytelników
[Ocen: 5 Averege: 3.6]