fbpx
dj wodzirej na wesele slask

Szukasz DJ na wesele? Ranking DJ-ów Śląsk. TOP 10 ?

Którego dj na wesele polecasz? Możesz polecić nam dj na nasze wesele? Masz jakiś ranking najlepszych dj na wesele na Śląsku?

Takie pytania padają bardzo często ze strony moich par młodych. W związku z tym, iż zmęczyło mnie odpisywanie każdemu z osobna, postanowiłem stworzyć swój prywatny ranking Dj’ów i wodzirejów z którymi miałem okazję współpracować podczas wesel. Najczęściej pracuję na Śląsku, więc postanowiłem zawęzić ów ranking do Śląska właśnie. Zaznaczam, iż lista osób które zostaną wymienione jest ułożona w sposób absolutnie przypadkowy. Ważnym jest, iż opinie które tu wyrażę, są opiniami opartymi o moje osobiste doświadczenia, co wydaje mi się być na swój sposób cenne. Pracując w branży ślubnej od ponad 12 lat, spotkałem kilku jegomości, i wydaje mi się że jestem w stanie dosyć precyzyjnie określić kto jak pracuje i czy warto go polecać czy też nie. Poza wszystkim – no kto jak nie muzyk ma pisać o panach od muzyki 😉


dj peel, dj gra na skrzypcach

Jak szukać DJ na swoje wesele – mini poradnik

Zanim przejdę do samego „rankingu” Dj na wesele, skreślę jeszcze parę słów na temat tego, na co ja zwracałbym uwagę szukając Dj na swoje wesele.

Dla mnie ważnym byłaby opinia oraz ilość poleceń z różnych miejsc. Nie ma co ukrywać, że usługi w branży ślubnej, w dużej części opierają się na poleceniach. Im więcej poleceń w różnych miejscach – tym lepiej. Jeśli odwiedzacie kolejne lokale lub rozmawiacie z drugim, trzecim fotografem, i pewne nazwiska się powtarzają w tych rozmowach, jest to znak, że można na tą konkretną, wymienianą osobę zwrócić uwagę.Kolejną kwestią są atuty personalne. Może to nazbyt śmiało, pisać przed tak otwartym forum takie opinie, aczkolwiek wg mnie spotkanie z wybranym Dj czy fotografem to rzecz kluczowa dla owocnej współpracy. Między parą młodą a Dj’em musi powstać jakaś nic porozumienia, żeby wszyscy byli zadowoleni z siebie. Na pewno doceniłbym (doceniam) wysoką kulturę osobistą, komunikatywność, poczucie humoru. Wielu kolegów Dj’ów potrafi również zaskoczyć w trakcie wesela swoimi zdolnościami stricte muzycznymi, i zagrać coś w międzyczasie na „żywym” instrumencie – na pewno jest to fajny bonus do całości.Kwestią na która ja jako fotograf ślubny, szczególnie zwracam uwagę, jest również kwestia sprzętu dj’skiego, a w szczególności oświetlenia. W ostatnich latach dało się odczuć trend iż DJ ( szczególnie Ci ze Śląska) mocno redukowali ilość swoich błyskotek i świecideł – zupełnie niepotrzebnie w mojej opinii 😉 Zasadnicza przewaga Dj zespołami muzycznymi jest właśnie taka, że Ci drudzy rzadko mogą sobie pozwolić na taki sprzęt, na jaki może sobie pozwolić DJ. Wynika to z tego że DJ zazwyczaj działa w pojedynkę a zespoły to jakiś określony skład – klika osób, które muszą szanować nawzajem swoje zdania i które w każdej chwili mogą się zmienić. Dobre oświetlenie potrafi stworzyć wspaniały klimat.


ciężki dym, pierwszy taniec, dj krywult
udekorowana światłem sala weselna
dekoracja sali weselnej światłem

Wybierając DJ na swoje wesele, warto również bardzo ściśle omówić poszczególne etapy przyjęcia weselnego. Umówić się na to co ma się wydarzyć(jakieś ewentualne zabawy, formę oczepin itp), i na to, co wydarzyć się absolutnie nie powinno. Warto również doprecyzować długość czasu pracy oraz umówić się na godzinę zakończenia imprezy weselnej. Po ustaleniu szczegółów, radziłbym zapomnieć o kwestii co gra, jak gra i kiedy gra. Bardzo wiele par młodych poświęca zbyt wiele czasu i uwagi na te kwestie. Wesele jest od tego żeby się weselić, a nie pomagać dj’owi. Często obserwuje swego rodzaju koncert życzeń – wydaje mi się, że wynajmując profesjonalistę (czyli np kogoś z mojego rankingu) można śmiało przestać się martwić o to co będzie grane…


dj'ka wodzirejka
zdjęcia z wesela w stylu hawajskim, dj wait

DJ czy wodzirej? A może dwa w jednym? Jaka jest różnica?

To kolejne pytanie na które często pary młode szukają odpowiedzi. Otóż, w zasadzie każdy DJ jest wodzirejem, ale nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Ba! Są nawet tacy, co nie wiedzą że powinni sobie z tego zdawać sprawę – na szczęście na mojej liście polecanych Dj’ów ich nie znajdziecie 😉 Funkcja konferansjerska – odpowiednie pokierowanie zabawą ale także zebranymi gośćmi, dobry żart sytuacyjny oraz animowanie dobrej zabawy i angażowanie jak największej liczby gości weselnych, są rzeczami na które zawsze zwracam uwagę. Teoretycznie wydaje się to proste, w praktyce – nie tak łatwo być najlepszym.


dj willy

Współpraca DJ z fotografem ślubnym

Mogłoby się wydawać iż zatrudnieni przez parę młodą usługodawcy – dj i fotograf – mają ze sobą niewiele wspólnego. Zazwyczaj są to osobne firmy, obcy sobie ludzie. Nic bardziej mylnego! Co prawda nie znam firm które oferują usługę dj’ską i fotograficzną w jednym pakiecie – i raczej wystrzegałbym się takich ofert. Niemniej, zatrudnienie ludzi którzy mieli już okazję ze sobą współpracować, a na dodatek polecają się nawzajem, wydaje się być rozsądnym pomysłem. Z naszej perspektywy, zawsze lepiej współpracować z profesjonalistą – kimś, kogo się zna, lubi i szanuje aniżeli z kimś, kto może zniweczyć efekty naszej pracy. Ostatecznie, wyniki naszej pracy się uzupełniają – ciężko o dobre zdjęcia z wesela przy kiepskim oświetleniu i bez odpowiednio zaanimowanej atmosfery, i w drugą stronę – jeśli zdjęcia oddane przez fotografa, kompletnie nie będą oddawać klimatu imprezy stworzonego przez wodzireja, nikt nie zapamięta jego nazwiska i nie poleci go znajomym.


zabawa weselna z dj
dj konferansjer Marcin Goleniowski

Mój subiektywny ranking Dj-ów na Śląsku, których polecam (kolejność przypadkowa):

✔️DJ Peel

✔️Cube Art

✔️Dj Riki

✔️Djkristoof pl

✔️Dj Lecho

✔️Dj wodzirej Willy

✔️Dj White Vinyl

✔️Łukasz Luszczak

✔️Dj Sebastian Krywult

✔️Dj Marcin Goleniowksi

✔️Dj Tomasz Paprotny

✔️Main Audio


lasery, ciężki dym, dj na wesele Katowice
wesele w stodole, dj luszczak

Oceny Klientów
Ocena Czytelników
[Ocen: 17 Averege: 4.4]